Vse več ljudi se znajde v situaciji, ko si ne zmorejo več pomagati sami in zato obiščejo psihoterapevta. Seveda se to navadno ne zgodi kar čez noč. Najprej se o svojih težavah poskušamo pogovoriti s svojimi najbližjimi, ki jim najbolj zaupamo. Te osebe nam navadno psihoterapevta tudi priporočajo. Še toliko bolj pa nam lahko pomagajo, če so tudi sami imeli kdaj izkušnjo s takšnim strokovnjakom, ki nam ga lahko priporočijo.
V zadnjih letih je postala izjemno priljubljena tudi online psihoterapija. Čeprav se zdi, da nam psihoterapija na daljavo ne more tako dobro pomagati kot terapija, ki poteka osebno pri psihoterapevtu, pa izkušene osebe poročajo, da je tudi takšna oblika lahko izjemno koristna.
Kazalo članka:
Kdo se odloča za psihoterapijo na daljavo?
Online psihoterapija je postala izjemno priljubljena in uporabna v času, ko je bilo zaželeno, da je stikov med ljudmi čim manj. To je bilo zlasti v času izolacije zaradi virusa. Sicer pa je takšna oblika psihoterapije na sploh zelo dobrodošla za vse tiste, ki živijo ter delajo v tujini, zanima pa jih psihoterapevt v maternem jeziku.
Prav tako je online psihoterapija zaželena za vse zaposlene, ki so zaradi svoje narave dela pogosto na poti in imajo posledično izjemno neprilagodljiv urnik. Prav tako za vse, ki so od želenega psihoterapevta oddaljeni preveč kilometrov. Za psihoterapijo na daljavo se pogosto odločajo tudi mlade mamice in nosečnice. Prav tako osebe, ki zaradi invalidnosti ali bolezni sami ne morejo zapustiti doma ter za osebe, ki jim takšen način sporazumevanja bolj ustreza.
Največje prednosti psihoterapije na daljavo
V resnici online psihoterapija predstavlja precej več prednosti, kot je morda videti na prvi pogled.
Ena od večjih prednosti je zagotovo njena priročnost. Za psihoterapijo na daljavo pravzaprav ne potrebujemo nobenega dodatnega programa.