Če želite, da vaša spletna stran deluje brezhibno, potem je ključnega pomena, da izberete primerno spletno gostovanje oziroma spletni strežnik, na katerem gosti vašo spletno stran. Med vedno bolj priljubljenimi so tudi VPS strežniki.
Tako imenovano VPS gostovanje je dobilo ime iz Virtual Private Server, kar pomeni, da ne izberete deljenega gostovanja, ampak gre za več navideznih zasebnih strežnikov, pri čemer si znotraj njih ne delite svojega prostora z ostalimi spletnimi stranmi.
Kazalo članka:
Kako deluje VPS server?
Pri VPS gostovanju je torej bistveno to, da se na enem fizičnem strežniku nahaja več virtualnih strežnikov, ki so med seboj programsko ločeni. Takšni strežniki zagotavljajo uporabnikom prilagojeno strežniško okolje, kar pomeni, da si lahko njihove karakteristike popolnoma prilagodite svojim potrebam.
S tega vidika si med drugim lahko sami nastavite procesorsko moč strežnika, velikost delovnega pomnilnika, potreben prostor na SSD disku, vrsto operacijskega sistema, hitrost povezave in možnost dodatne povezave, storitve omrežja varnostne kopije in še mnogo drugega.
Komu je VPS server namenjen?
Za VPS strežnike se običajno odločajo nekoliko bolj tehnološko usmerjena podjetja, ki imajo tudi posebne zahteve kar se tiče programske opreme. V kategorijo uporabnikov VPS gostovanja tako uvrščamo največje spletne portale, največje spletne trgovine in razvijalce aplikacij, ki morajo imeti zagotovljeno ločeno uporabo procesorja, spomina in trdega diska.
Zelo pogosto se za VPS strežnike odločajo tudi lastniki iger in vsi tisti, ki se ukvarjajo s prenosi v živo, saj načeloma potrebujejo večjo zmogljivost, varnost in tudi fleksibilnost.